Rzeźba na zamówienie

Rzeźba na zamówienie

Jako podwójny mgr sztuki, zajmuję się wieloma dziedzinami sztuki. Pozwala mi na to mój temperament, który jest dosyć hiszpański, ognisty. Pozwala mi na to moja osobowość, konsekwentna, radosna, ale i ta część charakteru, którą można nazwać złą stroną, czyli chęć doświadczania tego, co nie do ogarnięcia. To już sposób na życie. Co to znaczy nie do ogarnięcia? A mianowicie, czasami pojawiają się zapytania nt. realizacji jakiejś konkretnej rzeźby, scenografii z cechami wręcz niemożliwymi dla realizacji. Nad tym tematem zawsze mocno się zastanawiam i podejmuje tylko w przypadku analizy szczegółowej danego zlecenia.

Kiedyś znajoma osoba z branży, która założyła galerię w pobliskim mieście, zadzwoniła do mnie i zapytała mnie, czy zechciałabym zrobić kopię rzeźby Katarzyny Kobro. Sprawdziłam rzeźbę i uznałam, że jest ona do zrobienia, na miarę moich możliwości. Pozostała mi strona formalna, czyli uzyskanie zgody na rzeźbę w sprawach praw autorskich. Cały proces trwał ponad miesiąc. Udało mi się skontaktować z kuzynką po Katarzynie Kobrze, po wnikliwej analizie mojego pomysłu, zmian w propozycji oraz formatu (założenie o 3 razy wyższa niż założona pracy K Kobro ), czyli 170 × 40 cm, Projekt Katarzyny Kobro właściwie to prototyp zdjęcie, jakie się zachowało było czarno-białe i tylko z 1 strony.

Musiałam zatem pracować na oryginale rzeźby autorstwa Utkana, który to przyjaźnił się z Katarzyną Kobrą i wykonał jedyny w Polsce i na świecie z tego, co mi wiadomo prototyp, rzeźbę wg zdjęcia Katarzyny Kobro, o wysokości  ok. 60 cm. Pojechałam do Łodzi i do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, udzielono mi możliwości zobaczenia na żywo rzeźby. Następnie przystąpiłam do analizy swojej rzeźby. W konsekwencji stworzyłam projekt zupełnie jednak innej rzeźby na 1 rzut oko podobnej. Została ta forma zaakceptowana przez rodzinę Kobro jako zupełnie nowa i jedyna w swoim rodzaju rzeźba. W tej postaci pracę wyrzeźbiłam dla Klientki. Rzeźba na tyle się spodobała, iż miała zostać sprzedana dalej z prawami autorskimi dla klienta w Dani. Jednak w konsekwencji została w Galerii.

Zachęcam do składania zamówień na rzeźby.
Możliwości

  • Rzeźba z metalu
  • Rzeźba z drewna lipowego
  • Rzeźba z recyklingu
    (patrz np. realizację lamp zaprzyjaźnionej firmy)
  • Rzeźba abstrakcyjna
  • Rzeźba ze stryroduru oraz styropianu
  • Scenografia + rzeźba

 

 

Rzeźba na zamówienie

Ważna jest dla mnie komunikacja oraz dokładne przedstawienie warunków współpracy i przede wszystkim zaufanie. 

Realizacje kolejnych instalacji i scenografii oraz rzeźby przewiduję przy Domach Kultury, placach zabaw, prywatnych i państwowych galeriach, w miastach, kinach, przy teatrach, operach, na rynkach, w kinach 3d, 5d, oraz dla różnych atrakcyjnych inwestycji typu Pole Golfowe, Dom Strachu, Labiryntu, Skape Roomy, etc.

Makiety miast wykonuję na zlecenia miast oraz firm budowlanych czy zespołów architektów oraz firm projektowych. Galeria Kobylarz realizuje kolejne zamówienia dla miast którym zależy na realizacji makiet z brązu, żywicy, metalu.

Zapraszamy do współpracy!

 

 

Rzeźba na zamówienie 1
Rzeźba na zamówienie 2
Rzeźba na zamówienie 3
Rzeźba na zamówienie 4
Rzeźba na zamówienie 5
Rzeźba na zamówienie 6