Technologia 3D Chromadepth
– umożliwia wejście
do wnętrza obrazu

Kliknij i zamów malowanie Twojego wnętrza

Czym jest malarstwo 3D Chromadepth?

Obrazy w tej technologii malowane są specjalnymi farbami przy świetle UV w trójwymiarowych okularach

Tradycyjny system stereo, wymaga dwóch obrazów do zakodowania informacji o trzecim wymiarze, natomiast metoda ChromaDepth 3D wykorzystuje do tego specjalny dobór kolorów w pojedynczym obrazie.

Przy ChromaDepth uzyskujemy obraz bez efektu przesunięcia czy też rozmycia. Obrazy ChromaDepth 3D można oglądać w dwóch wersjach; gołym okiem jako normalny obraz 2D oraz poprzez okulary ChromaDepth 3D z efektem 3D jaki znamy m.in. z kinowego ekranu. Do technologi ChromaDepth 3D używamy szkieł pryzmatycznych, co oznacza że w ChromaDepth efekt 3D oparty jest na odbieraniu przestrzeni za pomocą koloru przestrzennego, rzeźbiarskiego.

Technologia Chromadepth dla zwiększenia efektu głębi wykorzystuje długość fal światła emitowanego/odbitego w ścisłe określonej palecie barw – kolor czerwony zdaje się niemal wchodzić z obrazu, tuż zaraz za nim jest pomarańczowy, żółty, zielony a na końcu wszelkie odcienie niebieskiego – co w całości jawi się nam jako głębia 3D.

Trójwymiarowy efekt bardzo dobrze sprawdza się podczas oglądania obrazów na żywo przy oswietleniu UV. Wielką zaletą tej metody jest to, że obraz oglądany bez specjalnych okularów jest również wysokiej jakości.

Katarzyna Kobylarz

YouTube – Subskrybuj kanał

Wyślij zapytanie

Pin It on Pinterest

Share This