Tamara Łempicka reprodukcje obrazów wartych miliony

23 lutego 2020

Art deco, czyli sztuka w wydaniu codziennym to styl, który dominował w malarstwie oraz szeroko pojętej sztuce w latach 20 i 30 XX wieku. Ta, tak zwana moda użytkowa szybko zdobyła spore grono przychylnych odbiorców, dzięki czemu miała szansę na pełnię rozkwitu.

Choć sam styl art deco czerpał i nawiązywał do innych epok, to wyraźne są jego cechy charakterystyczne takie jak prostota, geometryzacja, sporo kontrastów w kolorystyce oraz różnym łączeniem wielu płaszczyzn. Jedną z prekursorek tego nurtu w polskim malarstwie była Tamara Łempicka. Szybki rozwój przemysłu odbił się bardzo mocno w cechach charakterystyce obrazów z tego okresu. Sztuka miała nawiązywać do rozwoju, a jednocześnie być użyteczna, stąd też dzieła z tego okresu są nazywane dziełami sztuki użytkowej.

Użyteczność nie wychodzi z mody – Tamara Łempicka obrazy reprodukcje

Ponieważ na obrazach stawiano na mocne linie oraz względną prostotę, jeśli chodzi o formę, dzieła te są z pewnością ponadczasowe. Wyraźne kolory i ciekawe ich zestawienia sprawiają, że ciężko jest oderwać od nich wzrok. Tamara Łempicka jako malarka miała trudne początki, musiała zająć się malarstwem w celach zarobkowych, i nie mogła wtedy wiedzieć jaki sukces odniesie. Jednak jej obrazy, zwłaszcza te ukazujące postacie kobiece szybko stały się bardzo dużo warte. Eleganckie, niezależne, zmysłowe – takie właśnie są bohaterki jej obrazów. Sama Łempicka była postacią bardzo kontrowersyjną i nie obawiającą się o opinię innych. Niejednokrotnie na swoich dziełach uwieczniała prostytutki. Zafascynowana ludzką cielesnością, bardzo umiejętnie potrafiła pokazać połączenie piękna, kontrowersji i intymności.

Nadaj wnętrzu charakteru – Tamara Łempicka reprodukcja

Reprodukcja dowolnie wybranego obrazu Tamary Łempickiej to dzieło, które świetnie będzie pasowało zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego wnętrza. Z uwagi na sam styl, jaki reprezentują, będą się także dobrze prezentować w nieco bardziej industrialnych wnętrzach. Z pewnością nadadzą wnętrzu charakteru i będą stanowić nie tylko dekorację, ale także dodadzą ekskluzywnego akcentu. Tamara Łempicka reprodukcje wykonywane są przez Katarzynę Kobylarz-Tomaszewską. Mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze, tak aby pasowały do danego wnętrza. Taki obraz to nie tylko ciekawa dekoracja domu, ale także świetny pomysł na prezent czy ozdobienie biura.

Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów reprodukcji. Chętnie doradzimy z wyborem konkretnego dzieła czy choćby rozmiaru, bo sztuka to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja.

Tamara Łempicka obrazy reprodukcje

Obraz „La Musicienne” został sprzedany za 9,8 mln dolarów.

Tamara Łempicka reprodukcje

„La Tunique Rose” sprzedano na aukcji w Sotheby’s za ponad 13 mln dolarów.

Tamara Łempicka reprodukcja

Za ponad 82 mln zł sprzedano obraz Tamary Łempickiej „Portret Marjorie Ferry” aukcja odbyła się domu londyńskim domu Christie’s.

1 komentarz

  1. JamesBrose

    Passion the website– really individual pleasant and great deals to see!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!